Aktualności:

Uwaga rodzice

  KOMUNIKAT

Dyrektor ZS-P w Główczycach informuje, iż dzień 27.05.2016r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. 
Przedszkole Gminne "Słoneczko" pracuje bez zmian.

Dni Europejczyka

Dni Unii Europejskiej w roku szkolnym 2015/16 spędzimy w klimacie stworzonym przez pisarzy z różnych krajów UE.

Przemyślenia matki i nauczyciela

 

                                         Drodzy Rodzice !

      Chcę się z Wami podzielić moimi przemyśleniami jako matka i zarazem nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarz.                                                                                           Mamy wspólnie określony, jasny cel: zrobić wszystko, co możemy, aby dzieci były szczęśliwe. Mają one swoje potrzeby i to od ich opiekunów zależy możliwość ich realizacji.   Pamiętam okres w którym moje dzieci były małe i który był najpiękniejszym w moim życiu. Są już dorosłe, ale dziśdokładnie to pamiętają . Wspólne spacery do lasu, na łąkę czy na górkę . Jeździliśmy na rowerach po leśnych ścieżkach. Wieczorem, po dobranocce, już w łóżeczku ,czekały na chwilę z książką. Siadałam przy nich i czytałam. To był czas na zwierzanie, plany , pytania czy sekrety.

           Zatrzymajcie się na chwilę. Czy Wasze dziecko też tego doświadcza? Być może nie macie na to czasu, bo praca, bo zmęczenie… Tylko czy mały człowiek to rozumie, czy jest szczęśliwy? Co będzie pamiętał? Jak będzie traktował  innych? Czy wie co w życiu jest najważniejsze?

               Znajdźcie czas dla  dziecka. Chwila z mamą lub tatą, wspólne poznawanie prawd i rad z wykorzystaniem bajek spowoduje umocnienie wzajemnych relacji. To zaprocentuje. Wierzcie mi .

Lorraine Thomas w „Akademii najlepszej mamy pod słońcem” pisze tak:  „Idealni rodzice nie istnieją, a ty musisz sobie uświadomić, że nie jesteś pod tym względem wyjątkiem. Najlepszym sposobem, by stać się wzorem do naśladowania, jest rozpoznanie swoich najmocniejszych stron i bazowanie na nich. Jeśli to zrobisz, twoje dziecko uczyni to samo”.

 Może warto coś  zmienić Powodzenia !                             

                                                               Mama i nauczyciel.

Akademia z okazji Święta 3 Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętnia jedno z najważniejszych wydarzeń  w historii Polski –  uchwalenie pierwszej  konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej  po amerykańskiej na świecie.4 maja bieżącego roku uczniowie naszej szkoły
w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczycach zaprezentowali mieszkańcom inscenizację nawiązującą do czasów, kiedy tworzono ten  wyjątkowy akt prawny.

Zawarte w przedstawieniu treści przypomniały widzom dawne dzieje i uświadomiły znaczenie Ojczyzny jako  wartości kształtującej tożsamość narodową.

Dzieci z przejęciem grały role XVIII – wiecznych postaci będących świadkami
i uczestnikami tych dziejowych wydarzeń. Piękne stroje z epoki pozwoliły poczuć ducha tamtych czasów.

Uwaga konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny pt. „Piękno przyrody naszego regionu” dla uczniów szkoły podstawowej, organizowane przez SP 10 w Słupsku.
Celem konkursu jest:
- rozwijanie miłości do otaczającego nas świata
-kształtowanie wzajemnych stosunków człowieka i przyrody
- promowanie wypoczynku na łonie natury
- sławienie piękna i bogactwa przyrody naszego regionu 

Prace- kolorowe odbitki kolorowe lub czarnobiałe w rozmiarze 15x21 i zapis w formacie JPEG należy składać do 13 maja 2016r. Zdjęcie nie może naruszać praw autorskich osób trzecich, dóbr osobistych osób na nich przedstawionych oraz innych dóbr prawnie chronionych. Każdy uczestnik może składać maksymalnie 3 prace.